אז מה בעצם היה לנו השנה

לחשוב על השנה אחורה מעלה המון רעיונות לכתיבה אבל אני אנסה לצמצם למשהו מעניין :)

בגדול יצאנו להרפתקאה משפחתית שהלכה ונהייתה סבוכה ומאתגרת עם כל שבוע שחלף. זה התחיל עם הלימודים שלי ועם הסבה מקצועית של האיש. הסתגלות של הקטן בתינוקייה המשך הגן של הגדולה.

המון שבועות של חוסר וודאות של מה יהיה שבוע הבא שכמובן משפיע על כל התכנונים במיוחד על הילדים שאנחנו אוהבים להכין ולשתף אותם בתכנונים של זמן ביחד שלנו. הכל הפך לזמן השרדותי שכזה (אבל חשבנו שזה מאוד זמני. אז חשבנו.....)

לאחר אתגר ה 3 שבועות שאבא בחו"ל, אנוש שבר את עצם הירך, כן, כן שבר שלרוב קורה אצל בני 80 ומעלה והנה הוא בגילו המופלג של שנה וארבעה חודשים מגובס חצי גוף והפך לסיעודי 24/7.

מבלי יכולת ללכת לגן, בלי יכולת להתפך בטן גב או אפילו להתיישב.

העסק שלי יצא לפגרה, הלימודים שלי הורידו קצב, דווקא כשהפרקטיקום התחיל. ואמיר, אמיר שחייב להיות זמין כל רגע נתון להסבה שלו. אמה אחת שמתמודדת עם אח שפתאום ממש מרכז תשומת הלב כי הכל צריך לעשות למענו ובשבילו ובמקומו כמו אלופה לוקחת את תפקיד האחות התומכת, מלמדת, מפנקת באופן הכי בוגר שבחלום שלי לא יכלתי לבקש כזה. שיתוף פעולה מדהים שלה מול אחיה.

אנוש המורה הכי טוב שהיה לי איך להפוך כל סיטואציה קשה ומאתגרת ככל שתהיה למקום של צמיחה והתפתחות. אחרי שבוע וחצי של הבנה מחדש של מרחב התמרון שלו בגבס החליט שזה לא מתאים לו והוא יוצא להשיג את הצעצועים השווים ששוכבים רחוק ממנו והתחיל לזחול עם כל הגבס על גופו הקטן.

ילד, (יותר נכון עדיין תינוק) וכבר מבין את מהות החיים, תמיד להתקדם קדימה לא לעמוד במקום ולקבל את הגזירה כאקסיומא. איזה מזל שהוא לא שמע את הרופא אומר לנו שהוא לא יוכל לזחול אולי אולי בשבוע האחרון מתוך ה 6 שהכריזו כי יצטרך להיות עם הגבס.

בסוף עם כל החשיבה החיובית של הבן שלי והמון החזקת אצבעות שלי ושל הסביבה אחרי 4 שבועות הורידו את הגבס והנה נראה כי חזרה לשגרה מתחילה. רק מה, בדיוק הגיע החופש הגדול ואיתו כל הכיף שמובטח לכולם :)

המון תכנונים של דקה ה-90 (כי הרי היינו אמורים עוד להיות בגבס נעולים במזגן) אבל בלי לכלול את הבן זוג שחייב להיות פנוי ללימודים שלו כאמור 24/7 כך מצאתי את עצמי בטיסה לבד עם שני הקטנים להונגריה לכמה ימים של חופש, בדרך עם השניים לקמפינג בצפון, בימי כיף פה עם החברים בשכונה.

והנה איכשהו שרדנו את הקיץ עם הרבה עליות מעט ירידות אין סוף געגועים לשגרה ואבא אחד שחסר לכולנו ואנחנו חסרים לו.

אז חשבתי לי שעכשיו נתחיל סדרת הסתגלויות לגנים החדשים וזהו אני חוזרת לעסקים שלי, לפרקטיקום שלי, ואולי אולי הזוגיות שנעלמה תחזור להיות בתמונה מחדש :)

אז חשבתי

לאחר שבוע הסתגלות אמה שברה את הבוהן כן, כן אני יודעת, בחיי שאני זוכרת את תחילת הפוסט שגם שם סיפרתי על שבר הפעם משהו פחות חמור והופך עולמות, אבל פתאום נגלה לי כל אותם הקשיים שהיא חוותה כאחות של הילד בגבס שכולם בהו בו ברחוב והתעניינו בו.

פתאום היא אומרת שהיא לא רוצה שאנשים יראו אותה עם התחבושת כי לא רוצה שישאלו מה קרה לה, לא רוצה למשוך תשומת לב לפצע שלה, לא רוצה שזה יהיה כל עולמה בזמן הקרוב, שלפי זה יגדירו אותה בגן החדש. ואני כאמא טובה שולחת את הילדה לגן עם סנדל וגרביים :) מזל שדברים כאלה פותרים אצלהם בעיות גדולות. כמובן כל זה מלווה בשיחות על זה שיש המון סוגים של פציעות והמון סוגים של טיפולים ולא כל נפילה מסתכמת בגבס חצי גוף.

הילדה צוהלת ושמחה בגן החדש עם הבוהן השבורה ומספרת עליו למי שהיא מעוניינת ולא זה לא מגדיר אותה או מגביל אותה בכלל. הצלחה!!!

הסתגלות של אנוש לוקח יותר זמן גם כי הוא בן שנה וחצי גיל עם בעיית פרידות גם ככה וגם כי הוא היה חודשיים מלאים רק עם אמא ואבא ופתאום הוא צריך להיות עם אנשים זרים ובמסגרת שפעם אחרונה שהיה בה הוא שבר את הירך. אז עם התייעצות עם חברה יקרה החלטתי לדבר איתו על הפציעה בגן הקודם ושלא כל נפילה שלו תסתיים בגבס ושישמרו עליו כמה שרק ניתן. זה הראה אצלו שיפור משמעותי בקבלה של המסגרת.

אגב הוא שוב פספס את הוראות הרופא כי יקח לו באזור השבועיים להתחיל לחזור לתנועה מלאה ושאמור להיות לו רגרסיה ביכולות ואחרי יומיים שלושה קם ומאז שכח איך יושבים :)

אלה היו כמה שורות על השנה האחרונה בעיקר הסוף שלה אז מה נותר לי לאחל לעצמי ולמשפחתי?

שנה נטולת שברים ופציעות לכולנו, שנה של פרופורציות וצמיחה מכל סיטואציה, שנה עם המון ביחד מתוכננים וספונטים כאחד.

הכי חשוב לי, שנה עם זמן למחשבות שלי עם עצמי ועם האיש שבחרתי לי לחלוק איתו את החיים.

חוזרים לגנים תמונה של חיבוק בוקר

פוסטים אחרונים
ארכיון