הפעם אני בוחרת אחרת

לרוב אני כותבת לאחר מעשה, לאחר שקרה מה שקרה והיה לי קצת זמן לעכל, לחשוב ולהרהר על הדברים.

לפני שנה בזמן הזה הייתי שלושה שבועות לבד עם הילדים (שניים במספר נכון לאותו זמן) כי אמיר היה בהכשרה בחו"ל, חשבתי שאני בתקופה המאתגרת בחיי. הילדים לא הבינו איפה אבא נעלם לא ממש שמחו לדבר איתו בסקייפ ובכלל כל ההתנהלות שלנו בבית הפכה לאחר לשונה מהרגיל. כמה מעט ידעתי שזה רק השקט לפני הסערה. ביום שאמיר חזר הביתה אנוש שבר את הרגל והופ חודש של גבס בלי מקלחות ובלי כמעט תזוזה ויציאות מהבית. אבל זה כבר נכתב בפוסט אחר.

הפעם אני בוחרת אחרת

סוף שבוע קמפינג בצפון

אנחנו לפני תקופה מאתגרת ויודעים הרבה מהעלילה: מעבר לעיר אחרת, פרידה מחברים שלנו ושל הילדים, גני ילדים חדשים, דירה חדשה, חופשה בחו"ל ומתכוננים ומתכננים שיהיה כמה שפחות מקום להפתעות וכמו תמיד, יש טוויסט לא צפוי, וגם הפעם הוא מתחיל עם גבס. הפעם מבחירה כטיפול מקדם ולא כי אין ברירה אבל עדיין שוב קיץ בלי ים משפחתי, בלי יותר מידי תזוזות מהבית, שוב ילד בעגלה שכל העיניים יהיו עליו ומיליון שאלות ותגובות מבחוץ. שני אחים גדולים שאני מקווה שיצליחו לראות מעבר לגבס ולא יחטפו שוק מהאח הקטן המגובס.

רק אחרי הרבה זמן וממש במקרה הבנתי כמה השפעה הייתה לגבס של אנוש על אמה את ההשפעה של זה על אנוש אנחנו רואים בעיקר בהתמודדויות אצל רופאים. ואני תוהה איך אני יכולה למזער את ההשפעה השלילית של זה הפעם. האם אני אמורה למנוע את זה? האם לדבר ולנרמל את הנושא ולהגיד שזה מבאס ומתסכל ושמותר להרגיש את כל קשת הרגשות בנוגע למצב, האם זה יספיק?

אין לי תשובות. כנראה שעל זה כבר אכתוב שוב לאחר התקופה.

הפעם אני בוחרת להתכונן, מאמנת את עצמי להכיל את הכל, מאחלת לעצמי להצליח להיות שם בשביל הילדים וגם לא לשכוח את עצמי ואת אמיר בכל התקופה הלא פשוטה. לאפשר לנו לשחרר קיטור ולזכור להנות. לנסות להפוך את התקופה לקצת יותר אווירה משפחתית ופחות עמידה במשימות היום יום הרי הילדים שלנו כבר יודעים כל כך הרבה אז אם חודשיים הם יהיו בעיקר בתוך חיבוק אחד גדול ולא במרוץ להתקדם ולהתפתח ולהספיק עוד משהו, עוד התנסות, לסגל עוד כישור חדש, אולי, ושוב רק אולי זה יעבור אפילו כתקופה חיובית ולא כתקופה של אתגרים אין סופיים.

יוצאת מחר בבוקר לטיפול של אוליבר בפנים מחוייכות ועם המון בטחון בילד שלי שיודע להתמודד כבר בגילו הקטן עם אתגרים גדולים.

והזוגיות... הזוגיות היא המשענת, היא הקיר היציב בתוך כל הסערות שאנחנו עוברים או בחלקם יוצרים בעצמינו.

יאללה אמיר שים ידך בידי לעוד קיץ גדוש אירועים :)

פוסטים אחרונים
ארכיון
תעקבו אחרי
  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon