עונת הערמונים ויין חם

מי שמכיר אותי יודע כי לא גדלתי בארץ על חגי ישראל. עד גיל כמעט 11 גדלתי בהונגריה בפרבר של בודפשט (טיפים לטיולים בפרטי :) ) הזכרונות של שנות ה 80 האיכותיות על כל צדדיו הטובים והטובים יותר.

חודש דצמבר הוא חודש מדהים לאלה החיים באירופה וגם מי שרק קופץ לבקר שם. האוויר כבר קריספי וריח של ערמונים ויין חם ממלאים את הרחובות.

למה אני מספרת לכם את כל זה?

כי לפני שחג המולד הפך לחג של הולמרק וכל הקיטש האמריקאי המשובח יותר או פחות על זה אפשר לכתוב פוסט נוסף, לפני כל זה, חודש דצמבר היה סוג של תקופת מעבר בין סתיו/חורף קליל ובין החורף הקשוח של ינואר פברואר, מעבר בין שנה החולפת לבאה עלינו לטובה.

בשבילי תקופות מעבר מכל סוג, מהוות הזדמנות של ניקוי אבק מהמדפים של הנפש, התבוננות פנימה מה חשוב לי בהתנהלות היום יומית שלי ומה הייתי רוצה להכניס חדש או מוכר אך לא מספיק בא לידי ביטוי ורק לאחר שאני יודעת מה יכנס רק אז, לראות מה אני רוצה להוציא מחיי.

השנה החלטתי לעשות משהו קצת אחרת, במקום להתחיל שינוי ב 1/1 להתחיל כבר עכשיו אתגר של 30 יום של ליזום טוב בחיינו על ידי משימה יומית קלה שלרוב לא עוסקת ישירות בעצמינו אלה בנתינה החוצה מאיתנו לגורם שני ושלישי.

דרך משימות של אדיבות, מודעות לאחר, תרומה, מועילות ועוד אראה את השינוי שיתחולל אצלי רגע לפני סוף השנה הזאת וכבר אצא לשנת 2019 עם יותר תשומת לב לטוב שיש בעולם עם מיקוד על האחר ולא שאני מרכז העולם. אולי שנת 2019 הוא שנת "האחר במרכז".

אנסה לגייס את זוגי למשימה בטוח יהיו שיתופים מעניינים כל אחד מהמשימות שלו, ואולי אפילו את הילדים אנסה לדרבן לזה.

רק מלחשוב על זה נהיה לי שמח בלב

אדווח איך היה

פוסטים אחרונים
ארכיון
תעקבו אחרי
  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon